Organizator:

Trzecie zwycięstwo Fularczyka, Speed&Music dla Kieconia

Podziel się

W drugim konkursie CAVALIADA Driving Tour triumfował dziś Aleksander Fularczyk. W konkursie Speed&Music najlepszy był Mściwoj Kiecoń.

Konkurs powożenia zaprzęgami czterokonnymi, o nagrodę Land Rover Karlik, pod patronatem Dominiak Carriages, trzymał kibiców w napięciu do samego końca. W pierwszym nawrocie wystąpiło pięć zespołów, z czego cztery pokonały tor bezbłędnie, więc dziś liczył się czas. Do drugiego startu zakwalifikowała się najlepsza trójka. Wszyscy zawodnicy powtórzyli zerowy przejazd, ale najszybszy był najmłodszy uczestnik tych zmagań – Aleksander Fularczyk z końmi Ares, Edje, Neptun i Nuta. Potwierdził tym samym swoją doskonałą formę, wygrywając trzeci konkurs w tym sezonie i umacniając się na pozycji lidera Halowego Pucharu Polski.

„Po czwartku mieliśmy duży niedosyt. (…) Dziś bardziej się skoncentrowaliśmy i mamy tego efekt. Dziś towarzyszyły mi emocje na najwyższym poziomie. W drugim przejeździe było już pełne skupienie i dobre tempo i to zaprocentowało.” – mówił zwycięzca.

Na drugim miejscu znalazł się Piotr Mazurek z LKS Sokół Kunowo z końmi Blizard, Inwencja, Jaśmin i Peloponez, a na trzecim Krzysztof Szczepaniak ze Stowarzyszenia Ranczo Rubin z końmi Maestoso Mano, Pluto XX-2, Pluto XX-21 i Pluto XX-3.

W widowiskowym konkursie Speed&Music, o nagrodę marki LOTTO, pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i patronatem medialnym Radia ZET, wystąpiły 22 pary. Najbardziej skuteczny na tym parkurze był Mściwoj Kiecoń na klaczy Digisport Codeina. Był to tym samym ostatni start i ostatnie zwycięstwo zawodnika w zielonym fraku KJ Agro-Handel Śrem – od nowego sezonu będzie on bowiem reprezentował KS. Adamus Equestrian. Miejsce drugie zajęła Iga Biegalska na Doravelli, a trzecie Litwin Andrius Petrovas na koniu Kendis.

 

W rywalizacji zawodników konkurencji ujeżdżenia – Immergas Dressage Tour – wystartowało dziś 12 par. Po raz kolejny najwyższe noty od sędziów otrzymała amazonka KS Centurion Sandra Sysojeva na ogierze Found Boy. Drugie miejsce zajęła Natalia Plata z JKS Barłomino na Dolcetto, a trzecie Teresa Tomaszewska – reprezentantka KJ Welt Opypy – na koniu Belle Couture M.  

 

W pokazowym konkursie sztafet CAVALIADY Future, o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem TVP Sport, zwyciężyła ekipa w składzie: Marek Lewicki, Mia Moczkowska i Anna Korus. Miejsce drugie wywalczył team: Angelos Touloupis, Zuzanna Byczkowska i Zofia Reimann, a trzecie Katarzyna Wieczorek, Alicja Marszałek Filipek i Gabriela Lewandowska.

W finale Małej Rundy CSI1*, o nagrodę Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego z uwagi na ilość startujących par klasyfikacja została podzielona i zwycięzców było dwoje: Katarzyna Maciejewska na klaczy Laskana oraz Andrzej Głoskowski na koniu Montenea Z.

 

Tych, którzy nie mogą być z nami na żywo w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich zapraszamy do oglądania relacji na żywo – transmisja dostępna jest na stronie live.cavaliada.pl.

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski, partnerem strategicznym marka LOTTO, Miastem Gospodarzem jest Miasto Poznań, a partnerem Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Polski Związek Jeździecki.

 

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/891

 

 

CAVALIADA Poznań
15-18 grudnia 2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie (arena główna: pawilon 5, arena dodatkowa: pawilon 7A;
arena Hobby Horse – pawilon 6), parking PWK (MTP).

Bilety: www.ToBilet.pl

www.poznan.cavaliada.pl/pl/