Organizator:

Urodzony wojownik

Podziel się

Finał Średniej Rundy CAVALIADY w Krakowie wygrał Dawid Skiba na La Vulkano L.

45 par wzięło udział w dzisiejszym Finale Średniej Rundy, zaliczanym do światowego rankingu, rozgrywanym o nagrodę firmy Kwiaty Polskie, pod patronatem Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko. Parkur podstawowy nie należał do łatwych. Zawodnicy i mieli do pokonania 12 przeszkód, w tym dwie podwójne kombinacje, a wszystko to w czasie 72 sekund. Do rozgrywki zakwalifikowało się 8 par: 5 z Polski i po jednej z Litwy, Niemiec i Węgier. W finałowym barażu nie do pokonania był startujący jako pierwszy Dawid Skiba na 11-letnim La Vulkano L.

 

„Trudno jest jechać w rozgrywce jako pierwszym, trzeba albo postawić na dokładność, albo zaryzykować i wywrzeć presję na reszcie zawodników. La Vulkano był dziś w fantastycznej formie, reagował na wszystkie pomoce i był bardzo uważny, także wiedziałem, że mogę pozwolić sobie na ofensywną jazdę, co on zresztą lubi i świetnie się w tym odnajduje. Zawiesiłem poprzeczkę wysoko i pozostali musieli się martwić jak mnie dogonić” – mówił zawodnik – Z La Vulkano znamy się od wielu lat, to pierwszy koń, z którym pracowałem, kiedy zacząłem współpracę z klubem Agro-Handel Śrem i panem Janem Ludwiczakiem, który jest zarazem hodowcą tego konia. Jako młody koń zdobywał medale we wszystkich kategoriach wiekowych, także już wtedy zapowiadał się fantastycznie. Teraz jako dorosły wierzchowiec dalej jest świetny – to urodzony wojownik i zwycięzca. Współpraca z takim koniem to sama przyjemność.

Drugie miejsce zajął dziś będący w świetnej formie Tomasz Miśkiewicz na Castigo de Amor. Top 3 zamknęła amazonka, dla której także zawody w Krakowie są bardzo udane – reprezentantka Litwy Evita Vismeryte na klaczy Quintes. Ta para przez trzy dni bezbłędnie pokonała wszystkie parkury konkursów, w których startowała.


Sobota na CAVALIADZIE to pierwsze zmagania w ramach CAVALIADA Future, o nagrodę PKO Banku Polskiego i pod patronatem firmy Torpol. Styl jazdy najmłodszych na kucykach oceniała znana i lubiana amazonka Daria Kobiernik, a najlepsi kwalifikowali się do rozgrywki na punkty i czas. W kategorii MINI po zwycięstwo pogalopowała Maja Głoskowska z KJ Infernal Team Golesze na klaczy Wedog Pride N Joy. Drugie miejsce zajęła zawodniczka Sopockiego KJ – Julia Nazarewicz na Tango, a trzecie Gabriela Lewandowska z Akademii Jeździeckiej Dawidy na Juniorze. W rywalizacji w kategorii MIDI zwyciężyła dziś Michalina Lewandowska (Akademia Jeździecka Dawidy) na Like A Lion B, tuż za nią znalazła się Alicja Marszałek Filipek na Jacodi’s Anja’s Alena, a trzecia była Lila Kulesza z KJ Podkowa Gruszczyn na Jowiszu.


Jutro wielki finał CAVALIADY Future. W tabeli MINI liderką jest Zofia Wierucka z KJ Rumaky. W MIDI prowadzi Alicja Marszałek Filipek.

Hat-trick zaliczyła dziś Roksana Frączkowska na klaczy Venezia, wygrywając finałowy konkurs Rundy Amatorów, o nagrodę Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, pod patronatem Fundacji In_Spire. Na miejscu drugim znalazła się Milena Wójcikiewicz na Santorini L, a na trzecim Małgorzata Zawadzka z koniem Chuck Norris.


W porannym konkursie Małej Rundy, o nagrodę Nuba Equi, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, kolejne zwycięstwo odniosła Antonina Kucharska na klaczy Chicha Mint. Miejsce drugie zajęła Lena Maruszak na Canjer HST, a trzecie Kamila Kalwa na Deniro.

 

Najważniejszy punkt jutrzejszego programu to konkurs PKO Bank Polski Grand Prix, zaliczane do światowego rankingu, Ligi Europy Centralnej i CAVALIADA Tour. Tych, którzy nie mogą być z nami na żywo w TAURON Arenie zapraszamy do oglądania relacji na żywo – transmisja dostępna jest na stronie live.cavaliada.pl.

 

Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/7301/competitions  

 

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. Partnerem strategicznym jest LOTTO, partnerem Polski Związek Jeździecki oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Na CAVALIADĘ w Krakowie zaprasza gospodarz: Miasto Kraków.