Organizator:

Walka do samego końca

Podziel się

W piątek, 18 lutego o godzinie 19.20 rozpocznie się finałowa rozgrywka TRAF Eventing Tour – Halowego Pucharu Polski WKKW. Z pozycji lidera wystartuje Paweł Warszawski ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko. Ten doświadczony zawodnik wielokrotnie zwyciężał w konkursach WKKW na CAVALIADZIE. Nie inaczej jest w obecnym sezonie, gdzie po trzech eliminacjach prowadzi w tabeli.

- Każdy start w obecnym cyklu CAVALIADY był dla mnie bardzo udany. Razem z Fuertą plasowaliśmy się w czołówce. Przed nami finał w Krakowie. Sytuacja przed ostateczną rozgrywką jest bardzo wyrównana i kilkoro zawodników ma szansę na ostateczny triumf. Tym bardziej podchodzę z dużą pokorą do tego startu. Przede wszystkim chciałbym dobrze zaprezentować się krakowskiej publiczności. Mam nadzieję, że finał TRAF Eventing Tour dostarczy wielu emocji nie tylko nam, zawodnikom, ale również wszystkim kibicom – mówi Paweł Warszawski.

Zaledwie dwa punkty straty do lidera ma złota medalistka Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców - Julia Gillmaier. Trzecie miejsce zajmuje zwyciężczyni poprzedniego cyklu WKKW na CAVALIADZIE – Daria Kobiernik.

Według zasad rozgrywek, o zajętym miejscu w klasyfikacji końcowej zadecyduje suma punktów bonifikacyjnych uzyskanych w dwóch najlepszych startach w etapach oraz w finale. Za zwycięstwo w finale można otrzymać aż 24 punkty.

W Krakowie z pierwszej dziesiątki rankingu zobaczymy dziewięciu zawodników: Pawła Warszawskiego, Julię Gillmaier, Darię Kobiernik, Joannę Pawlak, Mariusza Kleniuka, Aleksandrę Malicką-Nowacką, Zofię Pogodzińską, Aurelię Drywę i Jolantę Tarczyńską. Po raz pierwszy na CAVALIADZIE wystartuje Diego Pieniaszek.

Bilety na piątek dostępne na https://tobilet.pl/cavaliada-krakow-2022.html

Najlepsza „10” TRAF Eventing Tour – Halowego Pucharu Polski WKKW

Miejsce

Zawodnik

Klub

Warszawa

Poznań

Sopot

Kraków FINAŁ

Suma

1

Warszawski Paweł

St. J Baborówko

13

11*

16

 

29

2

Gillmaier Julia

Konie Sportowe Gillmaier

11

16

6*

 

27

3

Kobiernik Daria

Zielonogórski KJ Przylep-Lotnisko

6*

13

11

 

24

4

Pawlak Joanna

KJ Pawlak Equestrian Wroclaw

16

6

5*

 

22

5

Kleniuk Mariusz

LKJ Hippologia Strzegom

9

9

8*

 

18

6

Malicka-Nowacka Aleksandra

KJ Sport Zamysłowo

8

5*

9

 

17

7

Pogodzińska Zofia

UKS Akademia Jeźdzectwa Dąbrowica

1*

3

13

 

16

8

Drywa Aurelia

JKS Dako-Galand Skibno

7

8

7*

 

15

9

Tarczyńska Jolanta

LZJ Drama Zbrosławice

3

7

3*

 

10

10

Kokowska Katarzyna

KJ Koko

5

4

4*

 

9