CAVALIADA KRAKÓW 22-25.02.2024 👉 Bilety kupisz na: tobilet.pl 👈  

Organizator:

Walka o punkty w Sopocie

Podziel się

CAVALIADA Sopot będzie dla zawodników trzecim przystankiem na mapie CAVALIADY Tour. Rywalizacja będzie się toczyć nie tylko o zwycięstwa w poszczególnych konkursach, ale również o cenne punkty do rankingów CAVALIADY. Jak wygląda sytuacja w poszczególnych tabelach i kto ma największe szansa na zwycięstwo?

CAVALIADA to największe zawody jeździeckie w Polsce, obejmujące konkurencje w skokach przez przeszkody, powożeniu zaprzęgami parokonnymi, ujeżdżeniu czy WKKW. Rywalizacja w CAVALIADA Tour 2023/2024 to również zmagania rankingowe o tytuł najlepszego zawodnika sezonu. Wielki finał, obejmujący uroczyste dekoracje poszczególnych rankingów odbędzie się w dniach 22-25 lutego 2024 r. w TAURON Arena Kraków. Jednak jeszcze zanim poznamy tego, który stanie na najwyższym miejscu podium, zawodnicy powalczą o punkty w trzecim etapie w Sopocie.

CAVALIADA Tour

Ranking CAVALIADA Tour dotyczy konkurencji skoków przez przeszkody. Konkursy zaliczane do tego rankingu to te najbardziej wymagające sportowo, czyli Duża Runda w piątek oraz PKO Bank Polski Grand Prix w niedzielę. W sumie ranking CAVALIADA Tour obejmuje aż 7 konkursów eliminacyjnych oraz finał.

Z TOP 20 rankingu CAVALIADA Tour o kolejne punkty w Sopocie walczyć będzie 7 zawodników: 2 w rankingu - Angelos Touloupis (GRE), 4 - Harm Lahde (GER), 5 - Andrius Petrovas (LTU), 12 - Finja Vormann (GER), 17 - Kristaps Neretnieks (LAT), 19 - Michalina Szmytka (POL) i 19 - Kristupas Petraitis (LTU).

- Sopot to jeden z moich ulubionych etapów CAVALIADA Tour. Arena i atmosfera są niesamowite. Zabieram moje 3 najlepsze konie - Lorda Mexxa, Kannandillo i Del Rey. Fani CAVALIADY, a zwłaszcza Sopotu, są niesamowici. Podnoszą Cię na duchu, gdy wchodzisz na ring. To ogromny przywilej móc jeździć przy tak dużym wsparciu fanów – mówi Angelos Touloupis (GRE) drugi w rankingu CAVALIADA Tour.

TRAF Eventing Tour

Konkursy WKKW odbędą się w Sopocie dwukrotnie - w czwartek i piątek. W Sopocie obecnych będzie  9 zawodników z TOP 10 w rankingu po Poznaniu. Lider – Jakub Wiraszka ma na swoim koncie aż trzy zwycięstwa. Czy w Sopocie sięgnie po kolejne?

„Po CAVALIADZIE w Poznaniu Corrnero dostał zasłużony odpoczynek, aby móc się odpowiednio zregenerować. Od niedawna powróciliśmy do treningów i szykujemy się na zawody w Sopocie. Będzie to nasz pierwszy start w ERGO ARENIE. Czołówka rankingu jest bardzo napięta, więc rywalizacja na pewno będzie zacięta. Udało mi się już dobrze zapunktować w poprzednich etapach, więc na pewno będę jechał z większym spokojem, ale liczę na precyzyjne i szybkie starty – mówi lider TRAF Eventing Tour, Jakub Wiraszka.

Pod nieobecność w Sopocie drugiej w rankingu – Julii Gillmaier, z pewnością kolejni zawodnicy będą próbowali ją wyprzedzić. Najbliżej jest Aurelia Drywa, jednak niewiele punktów dzieli również Filipa Dziubę, Darię Kobiernik i Joannę Pawlak.

TOP 3 w rankingu TRAF Eventing Tour po IV etapach

Miejsce

Zawodnik

Suma

1

Wiraszka Jakub

59

2

Gillmaier Julia

48

3

Drywa Aurelia

34

 

ORLEN Driving Tour

Powożenie zaprzęgami parokonnymi przyniosło w ostatnim etapie niesamowite emocje i pełną zwrotów akcji rywalizację. Konkurs sobotni wygrał ostatni zawodnik w rankingu po Warszawie – Rafał Paszyński i mimo, że w pierwszej trójce sytuacja jest w miarę stabilna, to duże zamieszanie w tabeli dzieje się na kolejnych pozycjach. Czy nowy zawodnik wejdzie do TOP 3 w Sopocie? Czy Bartłomiej Kwiatek utrzyma prowadzenie? Dowiemy się tego w sobotę i niedzielę.

- CAVALIADA w Poznaniu potwierdziła to co mówiłem już wcześniej – stawka w tym cyklu zaprzęgów jest bardzo wyrównana, przez co wytypowanie zwycięzcy jest bardzo trudne. Chciałbym podkreślić, że Rafał (Paszyński) bardzo dobrze jeździ, szczególnie konkursy ścigane i widać, że z przejazdu na przejazd jest w tym coraz bardziej pewny. To jest sport i trzeba pamiętać, że tutaj wszystko się może wydarzyć. Czasem wystarczą milisekundy, a czasem łut szczęścia aby wygrać. Liczymy na wspaniałą, sopocką publiczność, która z pewnością będzie zagrzewać nas do walki i mam nadzieję, że to szczęście w Sopocie będzie po naszej stronie – mówi lider, Bartłomiej Kwiatek.

TOP 3 ORLEN Driving Tour po IV etapach

Miejsce

Zawodnik

Suma

1

Kwiatek Bartłomiej

33

2

Kwiatek Weronika

32

3

Fularczyk Aleksander

28

 

CAVALIADA Dressage Tour

Zwycięstwo w każdym etapie ma na swoim koncie liderka rankingu CAVALIADA Dressage Tour – Sandra Sysojeva. Zawodniczka z Litwy wraz ze swoim ogierem Found Boy szykuje się już do startów w Sopocie, gdzie z pewnością będzie chciała powtórzyć zeszłoroczny sukces. Głodna sukcesu jest z pewnością Karolina Mazurek, która w każdym konkursie zajmowała drugą lokatę.

TOP 3 w rankingu CAVALIADA Dressage Tour po IV etapach

Miejsce

Zawodnik

Suma

1

Sysojeva Sandra

48

2

Mazurek Karolina

36

3

Woldański Marcin

26

 

CAVALIADA Future

Niekwestionowanym liderem kategorii Mini jest Ignacy Luboński, który wygrywał już na CAVALIADZIE trzy razy, zyskując tym samym dużą przewagę. Tą samą liczbą zwycięstw może pochwalić się Anna Korus – liderka kategorii Midi. Od drugiej w rankingu – Aleksandry Lewickiej, dzieli ją zaledwie 8 punktów. Mniejsze różnice są między zawodnikami na kolejnych miejscach w tabeli. Z pewnością nikt nie odpuści i w Sopocie każdy punkt będzie na wagę złota.

TOP 3 w rankingu CAVALIADA Future po IV etapach

Kategoria Mini

Miejsce

Zawodnik

Suma

1

Luboński Ignacy

45

2

Nowak Antoni

26,5

3

Lubońska Helena

23

Kategoria Midi

Miejsce

Zawodnik

Suma

1

Korus Anna

41

2

Lewicka Aleksandra

33

3

Seroczyńska Nela

24

CAVALIADA Open Tour po IV etapach

W kategorii Silver pod nieobecność liderki – Zofii Treli, która ma na koncie aż 40 punktów, szansa na przejęcie pozycji lidera otwiera się dla kolejnych w tabeli – Julii Tybulczuk, Hanny Kosińskiej czy Łukasza Bogusza, którzy będą rywalizować w Sopocie. W kategorii Gold swoją obecność zapowiedziała cała pierwsza trójka rankingu.

Kategoria Silver TOP 3

Miejsce

Zawodnik

Suma

1

Trela Zofia

40

2

Tybulczuk Julia

38

3

Lewkowicz Amelia

37

3

Kosinska Hanna

37

Kategoria Gold TOP 3

Miejsce

Zawodnik

Suma

1

Koszuta Julia

59

2

Muraczewski Jacek

48

3

Kolacka Lena

40

 

Ważne linki CAVALIADA Sopot 2024

Bilety dostępne na stronie https://tobilet.pl/cavaliada-sopot-2024.html

Link do transmisji online: https://live.cavaliada.pl/

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://sopot.cavaliada.pl/pl

Wszystkie rankingi dostępne tutaj: https://sopot.cavaliada.pl/pl/zawodnicy/rankingi

Organizatorem CAVALIADA Sopot jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN, Miastem Gospodarzem Sopot, a partnerami Województwo Pomorskie i Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.