Organizator:

Wojciech Wojcianiec Mistrzem Polski w skokach przez przeszkody

Podziel się

Wojciech Wojcianiec po raz drugi z rzędu zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w skokach przez przeszkody. Drugie miejsce na podium zajął Jarosław Skrzyczyński, a trzecie Krzysztof Ludwiczak. Poznajcie wszystkich medalistów kategorii Seniorów, Młodych Jeźdźców, Juniorów i Dzieci I, a także najlepsze amazonki Ladies Cup.

Wojciech Wojcianiec, reprezentant Klubu Jeździeckiego Melloni Horses wybrał do startu w Mistrzostwach Polski swoje dwa podstawowe konie: Chintablue i Naccord Melloni. Kibice Cavaliady z pewnością pamiętają wspaniałe wyniki tych dwóch koni, dosiadanych przez Wojciecha Wojciańca. Wraz z Chintablue był on drugi w CSI4*-W Grand Prix CAVALIADA Poznań 2019 i drugi w CSI2*-W Grand Prix CAVALIADA Kraków 2020, a na Naccord Melloni wygrał CSI3*-W Grand Prix CAVALIADA Warszawa 2019.

W Mistrzostwach Polski, które w dniach 10-13 września odbyły się w Jakubowicach, już po pierwszym półfinale Wojcianiec na Naccord Melloni zajął trzecie miejsce. Piątkowy start i fenomenalny przejazd na tym samym koniu dał zawodnikowi prowadzenie w klasyfikacji. Do dwunawrotowego finału Wojcianiec wchodził z pozycji lidera, mając na koncie zaledwie 0,25 pkt. Tuż za nim był Krzysztof Ludwiczak (0,26 pkt.) i Jarosław Skrzyczyński (0,42 pkt.)

W finale Wojciech Wojcianiec postawił na uwielbianego przez cavaliadowych kibiców Chintablue. Po raz kolejny para ta potwierdziła swoją klasę. W finale jako jedyni nie popełnili żadnego błędu w pierwszym nawrocie i również w drugim nie pozwolili sobie na żadną zrzutkę.

Tym samym, Wojciech Wojcianiec w pełni zasłużenie zdobył złoty medal, nie popełniając ani jednego błędu przez całe mistrzostwa.

Drugie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński startujący na koniach: Chacco Amicor i Jerico, a trzecie Krzysztof Ludwiczak na Cros Blue.

Wyniki TUTAJ

W kategorii Młodych Jeźdźców, gdzie parkury osiągały wysokość 145/150 cm wystartowało 13 par. Złoty medal zdobyła Gabriela Bado na Balisto AC. Srebrny medal wywalczyła Julia Jaglarz na Croenaannemer Van Den Lentamel, a brązowy Filip Lewicki na koniu Kronos.

Juliana Suska stanęła na najwyższym miejscu podium Mistrzostw Polski juniorów. Co ciekawe, po półfinałach amazonka KS Euro Holding zajmowała 11 miejsce, jednak bezbłędne przejazdy w pierwszym i drugim nawrocie finału na klaczy Tokajer 8 dały jej zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Wypychło, która startowała na koniach: Girl RV i Hamilton, a trzecie Marta Wypiór na Gina Royalty.

W kategorii Dzieci I jako jedyna, bezbłędna przez całe mistrzostwa była Iga Biegalska, która startowała na koniach: Doravella i Cardhu. Do rozgrywki doszło pomiędzy Olgą Tuliszkiewicz i Zuzanną Prymek. Srebrny medal wywalczyła w niej Zuzanna Prymek (Dyllano i Tinkerbell W), a brązowy Olga Tuliszkiewicz startująca na Dassilio.

W nieoficjalnych Mistrzostwach Polski Kobiet – Ladies Cup najlepsza okazała się Klaudia Siarkiewicz, która startowała na koniach: Andigo AL. Z i Pearl 80. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kierznowska (Corleano i Westfalia L), a trzecie Natalia Palmowska startująca na koniach Liviv PKZ i Cerember Me M.