ENTRY:

👉 CAVALIADA Summer Świnoujście 2023 - Main Entry from Aleje Interferie 1  

Organizator:

Wojciech Wojcianiec Mistrzem Polski w skokach przez przeszkody

Podziel się

Wojciech Wojcianiec po raz drugi z rzędu zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w skokach przez przeszkody. Drugie miejsce na podium zajął Jarosław Skrzyczyński, a trzecie Krzysztof Ludwiczak. Poznajcie wszystkich medalistów kategorii Seniorów, Młodych Jeźdźców, Juniorów i Dzieci I, a także najlepsze amazonki Ladies Cup.

Wojciech Wojcianiec, reprezentant Klubu Jeździeckiego Melloni Horses wybrał do startu w Mistrzostwach Polski swoje dwa podstawowe konie: Chintablue i Naccord Melloni. Kibice Cavaliady z pewnością pamiętają wspaniałe wyniki tych dwóch koni, dosiadanych przez Wojciecha Wojciańca. Wraz z Chintablue był on drugi w CSI4*-W Grand Prix CAVALIADA Poznań 2019 i drugi w CSI2*-W Grand Prix CAVALIADA Kraków 2020, a na Naccord Melloni wygrał CSI3*-W Grand Prix CAVALIADA Warszawa 2019.

W Mistrzostwach Polski, które w dniach 10-13 września odbyły się w Jakubowicach, już po pierwszym półfinale Wojcianiec na Naccord Melloni zajął trzecie miejsce. Piątkowy start i fenomenalny przejazd na tym samym koniu dał zawodnikowi prowadzenie w klasyfikacji. Do dwunawrotowego finału Wojcianiec wchodził z pozycji lidera, mając na koncie zaledwie 0,25 pkt. Tuż za nim był Krzysztof Ludwiczak (0,26 pkt.) i Jarosław Skrzyczyński (0,42 pkt.)

W finale Wojciech Wojcianiec postawił na uwielbianego przez cavaliadowych kibiców Chintablue. Po raz kolejny para ta potwierdziła swoją klasę. W finale jako jedyni nie popełnili żadnego błędu w pierwszym nawrocie i również w drugim nie pozwolili sobie na żadną zrzutkę.

Tym samym, Wojciech Wojcianiec w pełni zasłużenie zdobył złoty medal, nie popełniając ani jednego błędu przez całe mistrzostwa.

Drugie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński startujący na koniach: Chacco Amicor i Jerico, a trzecie Krzysztof Ludwiczak na Cros Blue.

Wyniki TUTAJ

W kategorii Młodych Jeźdźców, gdzie parkury osiągały wysokość 145/150 cm wystartowało 13 par. Złoty medal zdobyła Gabriela Bado na Balisto AC. Srebrny medal wywalczyła Julia Jaglarz na Croenaannemer Van Den Lentamel, a brązowy Filip Lewicki na koniu Kronos.

Wyniki TUTAJ

 

Juliana Suska stanęła na najwyższym miejscu podium Mistrzostw Polski juniorów. Co ciekawe, po półfinałach amazonka KS Euro Holding zajmowała 11 miejsce, jednak bezbłędne przejazdy w pierwszym i drugim nawrocie finału na klaczy Tokajer 8 dały jej zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Wypychło, która startowała na koniach: Girl RV i Hamilton, a trzecie Marta Wypiór na Gina Royalty.

Wyniki TUTAJ

W kategorii Dzieci I jako jedyna, bezbłędna przez całe mistrzostwa była Iga Biegalska, która startowała na koniach: Doravella i Cardhu. Do rozgrywki doszło pomiędzy Olgą Tuliszkiewicz i Zuzanną Prymek. Srebrny medal wywalczyła w niej Zuzanna Prymek (Dyllano i Tinkerbell W), a brązowy Olga Tuliszkiewicz startująca na Dassilio.

Wyniki TUTAJ

W nieoficjalnych Mistrzostwach Polski Kobiet – Ladies Cup najlepsza okazała się Klaudia Siarkiewicz, która startowała na koniach: Andigo AL. Z i Pearl 80. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kierznowska (Corleano i Westfalia L), a trzecie Natalia Palmowska startująca na koniach Liviv PKZ i Cerember Me M. 

Wyniki TUTAJ

Fot. Foto KaHa