Organizator:

Z Baborówka do Paryża, drużynowa kwalifikacja do IO w WKKW.

Podziel się

XV edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko to przede wszystkim szansa dla reprezentantów Polski w WKKW na zdobycie drużynowej kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, ale także kwalifikacja do CAVALIADY Summer dla zawodników powożenia. Dowiedz się więcej o zawodnikach i programie, a w dniach 18-21.05 kibicuj razem z nami w Baborówku.

XV edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko to przede wszystkim szansa dla reprezentantów Polski w WKKW na zdobycie drużynowej kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, ale także kwalifikacja do CAVALIADY Summer dla zawodników powożenia. Dowiedz się więcej o zawodnikach i programie, a w dniach 18-21.05 kibicuj razem z nami w Baborówku.

(Trasa crossu przebiega przez park Pałacu w Baborówku, foto M&R Photo)

Światowe gwiazdy w Baborówku
Wysoka pula nagród 500 000 PLN przyciągnęła wyjątkowych zawodników. W konkursie CCI4*S w Baborówku zobaczymy 37 par, w tym złotych medalistów olimpijskich: Michaela Junga i Ingrid Klimke. Na liście startowej nie zabrakło również zeszłorocznego zwycięzcy Felixa Vogg’a. Wśród reprezentantów Polski zobaczymy świetnie znanych publiczności CAVALIADY: złotą medalistkę Traf Eventing Tour 2021/2022 Darię Kobiernik, Mateusza Kiempę i Małgorzatę Korycką. Dwa najważniejsze konkursy to CCI4*S o nagrodę Mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza, z wyjątkową pulą 320 000 zł oraz konkurs CCIO4*L o puchar LOTTO.

(Ingrid Klimke na trasie crossu w Baborówku, foto M&R Photo)

Kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024
Zdecydowanie najwięcej wrażeń zapewni nam konkurs drużynowy CCIO4*L, w którym zobaczymy drużyny z Grupy C - Czech, Polski i Węgier. Przypomnijmy, w 2019 roku właśnie w Baborówku Polska Reprezentacja wywalczyła kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

(Zwycięska drużyna z 2019 roku, od lewej Paweł Warszawski, Joanna Pawlak, Paweł Spisak i Mariusz Kleniuk oraz trener Marcin Konarski, foto M&R Photo)

Zasady kwalifikacji są proste. Do rywalizacji muszą przystąpić minimum 3 drużyny składające się z 3 par jeździec-koń. Każda drużyna może składać się z maksymalnie 4 par, a do klasyfikacji końcowej zalicza się wynik 3 najlepszych par. Zwycięża drużyna, która ukończy pomyślnie wszystkie próby z najmniejszą ilością błędów. Skład polskiej ekipy startujących w ramach kwalifikacji wyłoni trener Andreas Dibowski po pierwszym przeglądzie koni, który odbędzie się w czwartek o godzinie 17:45. Drużyna będzie składać się z 4 par, a wśród zgłoszonych są: Jan Kamiński i Jard, Wiktoria Knap i Quintus 134, Joanna Pawlak i Fantastic Frieda, Robert Powala i Tosca Del Castegno oraz Paweł Warszawski z końmi Hatteria II i Lucinda Ex Ani 4, która w tym sezonie zwyciężyła w konkursie CCI4*S w Sopocie.

 (Paweł Warszawski i Lucinda Ex Ani 4, zwycięski przejazd CCI4* Sopot 2023, foto M&R Photo)

W drużynie Węgier zobaczymy uczestnika Mistrzostw Świata Balázsa Kaizinger’a i Clover 15, Imre Toth i Anissa oraz najmłodszą w drużynie, 25 letnią Noémi Viola Doerfer i Crystal Barney. Reprezentacja Czech składać się będzie z dobrze spisujących się w ostatnim czasie Miroslava Trundy i Trnka-Ruf, Miloslava Prihody JR i Ferreolus Lat oraz Mateja Sukdolaka i Qaid i Pavela Breziny i Cona Cia.

 (Joanna Pawlak i Fantastic Frieda podczas CCI4* NC Strzegom 2022, foto M&R Photo)

W piątek o 14:45 na Arenie A pary będą rywalizować w konkursie ujeżdżenia, ocenianym przez Seppo Laine z Finlandii, Xavier Le Sauce z Francji oraz Katarzynę Konarską z Polski. W sobotę o godzinie 14:45 zawodnicy przystąpią do niezwykle wymagającej próby terenowej na dystansie od 5700 do 6250 metrów w optymalnym tempie przejazdu 570 m/min, wykonując od 35 do 40 skoków. Kolejną ważną próbą będzie niedzielny przegląd weterynaryjny, który oceni kondycję koni po crossie. Konkurs skoków na Arenie A zaplanowano na godzinę 15:00, dekoracja odbędzie się bezpośrednio po konkursie.

 (Mateusz Kiempa i Lassban Radovix, Baborówko, foto M&R Photo)

Kwalifikacja do CAVALIADA Summer
Podczas XV edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówku odbędzie się również konkurs kwalifikacyjny do CAVALIADA Summer dla zaprzęgów parokonnych. Zawodnicy będą rywalizować w maratonie kombinowanym – konkursie szybkości z punktami karnymi przeliczanymi na karne sekundy. Konkurs odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:00. Wramach CAVALIADA Summer Świnoujście, która odbędzie się w dniach od 22 do 25 czerwca zobaczymy aż 3 konkursy powożeniowe. Będą to: dwa dobrze znane publiczności CAVALIADA maratony kombinowene oraz nowość – konkurs równoległy.

 (Bartłomiej Kwiatek, CAVALIADA Summer Kołobrzeg 2016, foto M&R Photo)

Serdecznie zapraszamy do Baborówka aby wspólnie kibicować reprezentantom Polski. Wstęp wolny.