Organizator:

Z mistrzem Europy na czele

Podziel się

Znamy listę par przyjętych do zawodów CSI podczas CAVALIADA Poznań. Publiczność będzie mogła zobaczyć najlepszych Polaków oraz gwiazdy zagranicznych hipodromów.

Od 2010 r., kiedy to wprowadzono markę CAVALIADA, impreza organizowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przyciąga coraz więcej zawodników ze światowej czołówki. Nie inaczej jest w tym roku, a zainteresowanie zawodami międzynarodowymi w skokach przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów.

Do zawodów zostało zgłoszonych ponad 700 par z czterech kontynentów i 27 państw. Ostatecznie przyjętych zostało niemal 500 par.

W najważniejszych skokowych zmaganiach w ramach CSI3*W, z pulą nagród 540 000 zł i trzema konkursami zaliczanymi do rankingu FEI kibice zobaczą wielu doskonałych zawodników, w tym trójkę z światowego TOP 100.

Gwiazdą numer jeden będzie aktualny indywidualny mistrz Europy Andre Thieme z Niemiec. Co ciekawe, zawodnik jest stałym bywalcem imprezy na MTP od blisko 20 lat – wygrał tu przed kilkunastu laty, jako jeszcze mało znany jeździec Grand Prix. Teraz należy do ścisłej, światowej czołówki. Podczas tegorocznych ME w Riesenbeck zdobył nie tylko złoto indywidualnie ale również srebro drużynowe. Po raz pierwszy reprezentował Niemcy na Igrzyskach Olimpijskich. Podwójnym zerowym przejazdem przyczynił się do zwycięstwa Niemców w Pucharze Narodów na CSIO5* w Sopocie.

Niemniej utytułowany i równie znany w Poznaniu jest Jur Vrieling z Holandii – drużynowy mistrz Świata (2014 r.) i Europy (2015 r.). W 2012 r. zdobył srebro z ekipą Holandii na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Trzecim zawodnikiem z tego elitarnego grona jest Szwajcar Pius Schwizer – drużynowy mistrz Europy (2009 r.), który w swojej karierze dwa razy był w pierwszej trójce Pucharu Świata.

Na liście przyjętych kibice zobaczą też wielu innych utytułowanych zawodników. Po raz kolejny (cztery razy wygrał tu już Grand Prix) do Poznania przyjedzie Niemiec Felix Hassman, który do swoich ponad stu wygranych w karierze konkursów zaliczanych do LR w tym roku dorzucił kolejnych pięć. Inne bardzo znane nazwiska z zachodu to: Włoch Emanuele Camilli, Belg Karel Cox, Luksemburczyk Marcel Ewen oraz Holendrzy Frank Schuttert i Leon Thijssen.

W konkursie Grand Prix zawodnicy Ligi Europy Centralnej powalczą o kolejne punkty w kwalifikacjach Pucharu Świata. Nic więc dziwnego, że do zawodów zgłosiło się wielu, którzy marzą o awansie do kwietniowego finału w Lipsku w tym liderzy sublig: północnej Andrius Petrovas z Litwy i południowej Zoltán Czékus z Węgier, który wygrał Grand Prix CAVALIADY Warszawa 2021.

Jeśli chodzi o Polaków, to na starcie zamelduje się prawie cała czołówka (brakuje tylko odpoczywającego po udziale w wyczerpujących rozgrywkach Global Champions Tour Andrzeja Opłatka). Z pierwszej dziesiątki rankingu PZJ będą to: medaliści ostatnich mistrzostw Polski: Wojciech Wojcianiec, Dawid Kubiak i Mateusz Tyszko oraz Jarosław Skrzyczyński, Michał Kaźmierczak, Maksymilian Wechta, Adam Grzegorzewski i Mściwoj Kiecoń.

Łącznie w konkursach CSI3*W zobaczymy ok. 200 par, a stawkę uzupełnią uczestnicy CS1* (194 pary), CSIYH (59 par) i CSI Amatorów (25 par).

Ostatnie bilety dla publiczności są dostępne na stronie www.tobilet.pl 

Program wydarzenia jest dostępny TUTAJ

MASTERLIST CSI3*W, CSI1*, CSIYH, CSI-AM TUTAJ