Organizator:

Zwycięstwo Szczepanika

Podziel się

Krzysztof Szczepaniak zwyciężył w dzisiejszym CAVALIADA Driving Tour.

W klasie o nagrodę Obrońcy, pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego, na liście startowej stanęło 5 drużyn. Trzech z nich awansowało do drugiej tury, a zwycięstwo odniósł Krzysztof Szczepaniak na Maestoso Mano, Pluto XX-21, Pluto XX-2 i Pluto XX-3.

„Od Cavaliady do Cavaliady poziom rośnie. Tory wymagają coraz większego skupienia i dokładności, przygotowania koni i siebie. Na Cavaliadzie zawsze są emocje, a my wciąż się uczymy. W sobotę znów spróbujemy wygrać - jeśli się uda - zobaczymy." - powiedział zwycięzca.

Drugie miejsce zajął Piotr Mazurek z Blizardem, Inwencją, Peloponezem i Jaśminem. Podium uzupełniła Katarzyna Wieczorek z Amarantem, Pentagramem, Weart-P i Siglavy Capriola XXVI-1.

Dziś było kilka niespodzianek. Lider rankingu CAVALIADA Tour - Aleksander Fularczyk - odpadł za pomylenie trasy. Kibice muszą jednak pamiętać, że ranking opiera się na czterech najlepszych wynikach oraz wyniku wielkiego finału, który zostanie rozegrany w pierwszy weekend marca w Krakowie – więc wszystko może się zdarzyć.

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/901  

Głównym sponsorem CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Wydarzenie jest organizowane przez Grupę MTP, a jego gospodarzem jest miasto Sopot.